Projektai

 

 

 

VšĮ „Sol artis“  vienas iš veiklos prioritetų – menų sintezės, tarpsritiniai bei vaikams ir jaunimui skirti projektai.

2014 m.  Vilniaus m. Rotušėje buvo surengtas originalus projektas – nominacijų vakaras „Moters  portretas“ – metų kūrėjai menininkai.  Renginyje buvo nominuoti  11 –ka menininkų iš muzikos, teatro, šokio ir dailės sričių, kurie savo kūryboje, darbuose ir veikloje ryškiausiai ir originaliausiai atskleidė „Moters portretą“, Moters asmenybės svarbą ir įtaką meno pasauliui. 2014 m. „Moters portreto“ laureate tapo pianistė Mūza Rubackytė „už žymių pasaulio moterų pianisčių atlikėjų pristatymą  III -ąjame Vilniaus fortepijono festivalyje, festivalio organizavimą ir koncepciją “Mūzų palytėtos…””
Po nominantų pristatymo ir apdovanojimų, skambėjo specialiai šiam projektui sukurta muzikinė, poetinė ir video instaliacijų  programa „Moters portretas“, kurioje dalyvavo dainininkė Joana Gedmintaitė, aktorė Nelė Savičenko, pianistė Eglė Kasteckaitė, merginų choras „Liepaitės“ (vad. Jolita Vaitkevičienė) ir video projekcijų kūrėjas, kino režisierius Arturas Bukauskas.

2014 m. gegužės mėnesį bendradarbiaujant su R.Žigaičio menų mokykla buvo surengtas I –asis  respublikinis vaikų ir jaunimo kamerinio muzikavimo konkursas-festivalis, skirtas Rimvydui Žigaičiui atminti. Konkurse dalyvavo apie 40 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti laureatų diplomais bei specialiais nominacijų diplomais. Pasibaigus konkursui, jo dalyviai galėjo įvertinti ir komisijos profesionalumą – smuikininkas Artūras Šilalė, fleitininkas Vytautas Sriubikis, dainininkė Joana Gedmintaitė ir pianistė Eglė Kasteckaitė atliko koncertinę programą.

2016 m. šis projektas buvo sėkmingai tęsiamas. Antrąjame R.Žygaičio vardo respublikiniame vaikų ir jaunimo kamerinio muzikavimo konkurse-festivalyje dalyvavo dar daugiau jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, kurie buvo apdovanoti laureato diplomais bei ypatingomis nominacijomis. Išskirtinė konkurso-festivalio garbės viešnia buvo Audronė Žigaitytė, kuri konkurso-festivalio dalyviams surengė paskaitą su media ir pristatė kompozitoriaus R.Žigaičio kūrybą bei asmenybę. Visi konkurso festivalio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Kazlų Rūdos muziejuje, o taip pat pasiklausyti komisijos narių – Nerijaus Masevičiaus (bosas/baritonas), Roberto Beinario (obojus), Kristinos Katavičiūtės (smuikas) ir Eglės Kasteckaitės (fortepijonas) koncerto.

2018 m. Viešoji įstaiga “Sol artis” išleido talentingos dvylikos metų mergaitės, besimokančios Vilniaus chorinio dainavimo mokykloje “Liepaitės” ne tik dainavimo, bet ir pianizmo meno, savos kūrybos natų knygą. Šią muziką gali atlikti ir maži, ir dideli. Muzika spalvinga, nuotaikinga, išraiškinga ir patraukli. Su knygos turiniu, muzika ir tekstu galite išsamiai susipažinti paspaudę nuorodą “Knygos leidyba”.