2015 metų festivalis

Festivalio programa

Galerija

Medija

Antrajame festivalyje „Marijampolė Music Park“ karališka muzikinė dovana iš Londono

Rugpjūčio 21 – 23 dienomis Marijampolės miesto parkuose ir kiemeliuose skambės antrojo klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampolė Music Park“ koncertai.

Festivalio atidarymo koncerte – rugpjūčio 21 dieną, 19 val. Marijampolės poezijos parke pasirodys trimitininkas Bo Fuglsang iš Londono karališkosios filharmonijos: įstabus virtuozas, kurio koncertinės kelionės driekiasi nuo Europos iki Amerikos, nuo Australijos iki Azijos. Lietuvoje trimitininkas viešės pirmą kartą ir festivalio „Marijampolė Music Park“ žiūrovai galės išgirsti tai pirmieji. Kartu su trimitininkui iš Londono muzikuos vienas profesionaliausių kamerinės muzikos kolektyvų Lietuvoje – Lietuvos kamerinis orkestras (meno vad. S.Krylov), diriguojamas Roberto Šerveniko.

Dar viena festivalio atidarymo vakaro intriga – Lietuvos operos ir baleto teatro primadona, auksinio balso savininkė – Joana Gedmintaitė, kuri žavi savo balso koloratūra ir nepriekaištinga virtuoziška technika. Koncerte skambės nuostabiausi W.A.Mozarto kūriniai ir ne tik jie..

Per visą festivalio „Marijampolė music park“ savaitgalį žiūrovai išgirs ne tik klasikinę muziką, tačiau galės mėgautis ir poezija, džiazu bei smėlio piešiniais, kurie gimsta čia ir dabar.

Šeštadienį, rugpjūčio 22 –ą dieną festivalis pakvies net į du renginius: 16 val. Kačių kiemelyje vyks muzikos ir poezijos popietė „Moters portretas“ , kurioje trys aktyviai kuriančios moterys mėgins savaip atskleisti kūrybiškąjį moters pasaulį. Aktorė Adrija Čepaitė, smuikininkė Agnė Doveikaitė ir pianistė Eglė Kasteckaitė pristatyts programą, kurioje eilės apie moters meilę ir gyvenimą, muzikos perlai, sukurti moterų kompozitorių ir kūriniai, įkvėpti didžiųjų moterų mūzų.

Tą patį šeštadienį marijampoliečių laukia įstabus interaktyvus džiazo vakaras pavadintas „Smėlio džiazu“. 21 val. Vytauto parke, jau nusileidus saulei, skambės jaunatviško ir laureatų vardus pelniusio pagrindiniuose džiazo konkursuose ansamblio „Made in 234“ džiazo improvizacijos bei smėlio menininkės Jurgitos Minderytės smėlio piešiniai, gimstantys čia ir dabar, jūsų akivaizdoje, kuriuos bus galima stebėti vaizdo projekcijoje viso koncerto metu skambant nuostabiausioms džiazo improvizacijoms.

Rugpjūčio 23 d., šalyje minima juodojo kaspino diena, bet tuo pačiu, mums visiems lietuviams – tai vilties, tikėjimo ir Baltijos kelio diena. Tai vienybės, kurią jaučiame tvirtai susikibę už rankų, diena. Šį vakarą festivalis kviečia pabūti drauge ir pasiklausyti geriausio ir profesionaliausio Lietuvoje a capella stiliumi dainuojančio ansamblio „Jazz Island“ (vad. Artūras Novikas) muzikinių viražų nuo populiariausių klasikinių instrumentinių kūrinių iki džiazo ir lietuviškų šlagerių. Tai muzika, kuri mus nuves į prisiminimus ir svajones.

Įėjimas į koncertus nemokamas

Esant blogam orui koncertai bus keliami į Marijampolės kultūros centrą, 22 d. 16 val. koncertas – į Marijampolės švietimo centrą.

Festivalį organizuoja: VšĮ „Sol artis“ ir Marijampolės savivaldybė.Pagrindiniai festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė.

Festivalio rėmėjai: „Arvi“ įmonių grupė, UAB „Mantinga“, UAB „Vilneda“, UAB „Scenos servisas“, UAB „Idėjų dirbtuvės“Informaciniai rėmėjai: „Stilius“, „Lietuvos ryto“ televizija, žurnalas „Savaitė“

Festivalio draugai: Marijampolės kultūros centras, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras, Marijampolės kino teatras „Spindulys“, Marijampolės kraštotyros muziejus, Marijampolės muzikos mokykla