2017 metų festivalis

Festivalio programa

Galerija

Medija

Festivalio MARIJAMPOLĖ MUSIC PARK suvenyrai

 

Ketvirtajame “Marijampolė Music Park” festivalyje – simboliai, atradimai, sugrįžimai, jaunystė ir tradicijos

Rugpjūčio 24 – 31 dienomis Marijampolėje vėl skambės nuostabiai gražūs, žydintys, fontanų kriokliais ir muzikos garsais ošiantys miesto parkai. Čia vyks ketvirtasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis “Marijampolė Music Park”.

Nuo pat gyvavimo pradžios 2014 m. festivalis išlaikė tarptautiškumo ženklą. Praėjusiais metais su ambicingais tarptautiniais projektais “Lietuva plius” pradėjęs muzikinį žygį, šiais metais jį tęsia toliau, išlaikydamas tradicijas, atrasdamas festivalyje dar neskambėjusius muzikos stilius, propaguodamas jaunuosius talentus, pristatydamas premjeras, ieškodamas koncepcijos ir sujungdamas visa tai į būsimos Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, muzikinius tiltus.

Festivalį rugpjūčio 24 d. 19 val. Poezijos parke atidarys neseniai susibūręs kamerinis orkestras “Vento Musicale”, kuris kartu su latvių unikaliu balsu – kontratenoru Sergejumi Jegersu parengs baroko epochos programą “Orfėjo dainos”. Atidarymo koncerte dalyvaus garbės svečias, trimitininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas Kongas, kuris solo ir kartu su solistu iš Latvijos parengs kelias improvizacijas. Barokas susilies su džiazu, o Klaipėdos, šių metų kultūros sostinės, miesto meras Vytautas Grubliauskas simboliškai, trimito garsais perduos Kultūros sostinės žinią Marijampolės miestui, kuris perims ir toliau neš Lietuvos kultūros sostinės vardą 2018 –aisiais.Koncertą ves savo šaknimis marijampolietis, pernai festivalyje debiutavęs ir visų mylimas režisierius Vytenis Pauliukaitis.

Klausytojų laukia dvi intriguojančios, romantiškos ir nostalgija paženklintos džiazo naktys, kurios tradiciškai vyks Vytauto parke ir tradiciniu laiku – 21 val.. Pirmojoje – rugpjūčio 25 –tos naktyje – savotiški sugrįžimai į Tėvynę – savo programą „Kelionių dainos/Songs of Travel“ pristatys lietuvių kilmės vokalistė Raminta Babickaitė, gyvenanti ir dirbanti Vokietijoje, kartu su kontrabosininku iš Brazilijos Patricku Florencio. Šiam unikaliam balso ir kontraboso duetui talkins Lietuvos džiazo meistrai – pianistas Feliks Zakrevskij ir perkusininkas Darius Rudis. Antrojoje džiazo naktyje rugpjūčio 26 – ąją vienintelė galimybė Lietuvoje išgirsti spalvingą ir egzotišką džiazo duetą. Savo romantiškai gaivią programą „Tu – mano saulėlydis/You – my Sunshine“ pristatys vokalistė iš P.Afrikos Tutu Puoane ir pianistas iš Belgijos Ewout Pierreux.

Kaip visuomet festivalyje skiriamas dėmesys žodžiui, poezijai, minčiai. Rugpjūčio 27 –tą 17 val. Kačių kiemelyje jaunos kartos menininkės – tai arfininkė Joana Daunytė ir aktorė Gabija Urniežiūtė. Talentingosios merginos  suvienys savo kūrybines jėgas ir pristatys programą “Jos + AR_fa”. Unikalu, tai, jog abiejų atlikėjų tėveliai valdė plunskną ir kūrė eilėraščius, tai galėsime išgirsti ir išvysti Eglės Storpirštienės režisuotame “Jos + AR_fa” žodžio ir muzikos vyksme – nuo jaunystės iki brandos.

Rugpjūčio 30 d. 19 val. vakaras Poezijos parke bus ypatingas – festivalis kvies atrasti muziką – graudulingasis Fado su žymia latvių dainininke Jolanta Gulbe Pashkevich ir žavingasis Bossa Nova su Puerto Rikiečiu gitaristu Neff Irizarry. Koncerte taip pat girdėsime ir kitus žymius Lietuvos ir Latvijos džiazo virtuozus – perkusininką Arkadijų Gotesmaną, saksofonininką Denisą Paschkevičių, kontrabosininką Reinį Ozolinsą.

Festivalio uždarymo koncerte 31 d. 19 val. Poezijos parke – Klaipėdos menininkų desantas ir originalus jų projektas “Metų laikai”. Tai Klaipėdos violončelių kvartetas, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus ir teatras “Padi dapi fish”, vadovaujamas režisierės ir choreografės Agnijos Šeiko bendras projektas kurtas specialiai Klaipėdos violončelių festivaliui.  Čia žymusis A.Vivaldi kūrinys “Metų laikai” skambės visiškai kitaip ir ne vien dėl to, kad jį atliks ne solo smuikas ir orkestras, o keturios violončelės, bet ir dėl to, kad muzikos vyksmą šiuolaikiškai ir netradiciškai įkūnys šokio, pantomimos, teatro menas.

Ketvirtasis festivalis “Marijampolė Music Park”   savo programos  idėjomis neša simbolius ir ženklus – pirmasis ir paskutinysis festivalio koncertai paženklinti esamos ir būsimos Lietuvos kultūros  sostinių ženklais, išlaikytos tradicijos – tai “Lietuva plius” projektai, sugrįžimai – tai mūsų lietuvių menininkai, grįžtantys į Tėvynę koncertuoti mums – čia ir dabar, atradimai – tai kažkas naujo nežinomo ir nepatirto, tai premjeros ir vieninteliai pasirodymai Lietuvoje MMP festivalyje.

“Iki festivalio liko lygiai trys mėnesiai, dar tikrai labai daug laiko – visa nuostabi vasara, bet labai nekantravau paskelbti programą. Labai norėčiau, kad jau dabar paskutinę vasaros savaitę suplanuotumėte praleisti Marijampolėje – nuostabioje Muzikos ir Parkų sąskambių Oazėje. Patirkite geras emocijas, nes čia gera ir lengva svajoti..” – sako festivalio organizatorė ir meno vadovė Eglė Kasteckaitė